Co s sebou do ŽABKY

Náhradní podepsané oblečení a vhodnou obuv. Plášťenku a gumáky dle počasí. Dejte dětem oblečení a obuv, které mohou zašpinit popřípadě i poničit/barvami, blátem, lepidlem. Děti se k nám chodí vzdělávat a zkoušet nové dovednosti. Doporučujeme starší oděv a především pohodlný a vhodný pro dítě. Aby bylo dítě úspěšné, musí mít připravené prostředí k jeho věku. 

Obuv na suchý zip, tepláky s gumou apod.

Vlastní podepsanou stravu v uzavřené nádobě. Hrnek nebo láhev na pití. Dítě se u nás učí sebeobsluze. Aby našlo své věci, je nutné označit je fotkou. Krabičky by dítě mělo zvládnout samo otevřít. Do hrnku se učí dítě dolít pití u dřezu, který je určen přímo pro děti. Dávejte prosím dětem i vhodné potraviny, které neovlivňují pozornost dětí. Sladkosti do Dětské skupiny prosím nenoste. Dbejte na dostatek ovoce a zeleniny. Uvědomte si prosím, že svým jednáním ovlivňujete i ostatní děti ve skupině. 

Fotky dítěte (5x5cm) k označení skříňky, ručníku, židle, matrace k odpočinku a místa, kde bude uloženo jídlo. Dítě potřebuje vidět, kam patří jeho oblečení, kde najde ručník a kam si má dát jídlo a pití. 

Malé děti si mohou vzít oblíbeného plyšáka/mazlíka na odpočinek.

Plenky, kapesníčky, ubrousky noste dle potřeby dítěte. Zubní kartáček, pokud u nás děti budou i obědvat.

Papučky u nás děti nosit nemusí. Pokud je Vaše dítě zvyklé, doneste prosím papučky pohodlné, bezpečné a dobře obouvatelné pro dítě.