Silvie Kappelová

Zakladatelka Žabky, učitelka, lektorka, máma

Když Vám projde životem 300 dětí, mění to Vaše vnímání.

Novostavba školky byla otevřena 1. 11. 2017 ale Žabka již existuje od roku 2011. Tento nápad vznikl v době, kdy jsem odešla ze státní školky a chtěla pracovat s dětmi jinak. Hlavním pohonem pro mě je respektující přístup, který není pouze ve slovech. Je potřeba vnímat širší souvislosti a stát se pozorovatelem sebe a svého okolí, pomoci dětem jiným přístupem a aplikovat potřebné metody do praxe. V rámci vzdělávání jsem své pedagogické znalosti rozšířila o kvalitní kurzy (akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) v oblasti muzikoterapie pro děti i dospělé, HANDLE přístupu 1, instruktor v oblasti fitness (získání odborné kvalifikace - zaměřeno na cvičení a stravování nejen dětí) a Montessori pedagogiky 0-6.

Vystudovala jsem SPGŠ v Přerově, pracovala ve státních školkách a od roku 2011 v oblasti vzdělávání předškolních dětí působím soukromě. Náplní práce je provozování dětské skupiny, individuální práce s dětmi 2-6, pořádání seminářů, workshopů, besed pro veřejnost a umělecká činnost (tanec, zpěv, malba, dramatizace). Montessori pedagogika je mým koníčkem od doby, co se mi narodila dcerka.

Rozšíření pedagogického vzdělání

1. Úvod do HANDLE přístupu - kurz 1. stupně
  2. Rekvalifikace Instruktor fitness -  získání odborné kvalifikace
  3. Muzikoterapie - kurz - akreditace MPSV ČR
  4. Montessori 0-3
  5. Montessori 3-6
  6. Montessori doma
  7. Diplomový kurz Montessori akreditace MŠMT ČR ("Úvod do Montessori" a "Montessori pedagogika 2-6" - mohu působit v Montessori zařízeních.)

Nějaké zajímavé projekty, kterých jsem se zúčastnila

IROP - Vybudování nové mateřské školy v Mohelnici

Téma projektu: Vzdělávání

Zahájení projektu: 1.3.2017

Konec projektu 30.6.2022

Na provoz Dětské skupiny nečerpáme dotace.